ul. Sucha 2/4 , Łódź: 531-305-040, Czynne: Pon. - Pt. 9:00 - 18:00
Najnowszy sprzęt

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i doskonałego sprzętu możemy Państwu zagwarantować szybkie i efektywne maszynowe czyszczenie kanałów.

Mikro świat

Nasze zabiegi endodontyczne wspieramy korzystając z nowoczesnego mikroskopu. Widzimy to co niewidoczne dla oka - oferujemy najwyższą dokładność leczenia.

Usługi endodontyczne

  • Leczenie w mikroskopie
  • Leczenie zakrzywionych kanałów
  • Powtórne leczenie kanałowe zębów
  • Pełna diagnostyka
  • Resekcje

Endodoncja - leczenie kanałowe Łódź

endodoncja - leczenie kanałowe w ollident

Endodoncja, inaczej leczenie kanałowe, sprowadza się do leczenia chorób miazgi zęba - źródła nerwów oraz naczyń krwionośnych, które decydują o żywotności zębów. Jest to często jedyna metoda wymagająca czasu i kosztów, która pozwala uniknąć ekstrakcji zęba.

Jak przebiega leczenie kanałowe pod mikroskopem (endodoncja mikroskopowa)?

Mikroskop pozwala na dokładny monitoring całej komory zęba oraz jego kanałów, co umożliwia ich precyzyjne oczyszczenie, dzięki temu ryzyko wystąpienia powikłań jest niewielkie. Leczenie kanałowe (endodoncja) stosowane jest w przypadku braku możliwości wykorzystania tradycyjnych metod leczenia jak np. kanały zakrzywione czy zobliterowane.

Endodoncja i leczenie kanałowe - wskazania

Wskazaniami do leczenia pod mikroskopem może być nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zarośnięte kanały. Złamanie narzędzia endodontycznego, perforacja (czyli przebicie ściany zęba) lub nie odnalezienie dodatkowych kanałów - te przypadki można rozwiązać skutecznie tylko przy użyciu mikroskopu. We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szanse na to, że endodoncja (leczenie kanałowe) przebiegnie prawidłowo, a zęby, które były przeznaczone do ekstrakcję mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.

Postępy w endodoncji (leczeniu kanałowym) zależne są w dużej mierze od początkowego stanu zęba. Jeśli jest to ząb pierwotny, szanse na wyleczenie są o wiele wyższe niż w przypadku, kiedy ząb już był leczony.

Powtórne leczenie kanałowe (endodoncja) zęba ze stanem zapalnym przy wierzchołkach korzeni uzależnia rokowania od stopnia zaawansowania zmian. Ząb po leczeniu endodontycznym (kanałowym) ulega znacznemu osłabieniu, co może powodować jego złamanie, a w efekcie ekstrakcję, dlatego tak ważne jest, by po takiej metodzie leczenia ząb został zabezpieczony za pomocą korony protetycznej bądź nakładu kompozytowego, który obejmuje całkowitą powierzchnię zęba.

Endodoncja - leczenie kanałowe Łódź - zapraszamy do nas Zespół Ollident

Jeśli szukasz specjalistycznej placówki, w której uzyskasz kompleksową i profesjonalną pomoc w leczeniu endodontycznym – zapraszamy do Gabinetu Stomatologicznego Ollident.

W obszernej ofercie Ollident Łódź znaleźć można między innymi leczenie kanałowe, endodoncję mikroskopową oraz powtórne leczenie kanałowe. Jesteśmy doświadczonym zespołem specjalistów z wieloletnią praktyką. Posiadamy dostęp do nowoczesnego sprzętu, narzędzi i materiałów, co pozwala nam świadczyć pomoc z zakresu leczenia endodontycznego, w tym także powtórnego leczenia kanałowego na najwyższym poziomie. 

Pacjentów zainteresowanych endodoncją mikroskopową przeprowadzoną w Ollident prosimy o kontakt – telefoniczny, mailowy lub bezpośredni w placówce. 

Nasz adres: 

Łódź - Widzew, ul. Sucha 2/4

Łódź - Widzew, ul. Gorkiego 10/12


Leczenie kanałowe Ollident Łódź - galeria zdjęć

Zdjęcie "przed" i "po" dla przedstawienia efektów wybielania zęba martwego