ul. Sucha 2/4 , Łódź: 531-305-040, Czynne: Pon. - Pt. 9:00 - 18:00
Najlepsze rozwiązania

Pracujemy wyłącznie na nowoczesnych i sprawdzonych materiałach protetycznych najwyższej jakości.

Najwyższa jakość

Leczenie u nas gwarantuje najwyższy komfort podczas zabiegu, którą gwarantują najlepsi specjaliści

Usługi implantologii

  • profesjonalna konsultacja
  • nowoczesna odbudowa zęba
  • brak ingerencji w sąsiednie zęby
  • minimalizują zanik kości
  • gwarantują dokonały wygląd

Implanty Łódź

Implant zębowy to niewielka śruba tytanowa, którą umieszcza się w kości szczęki lub żuchwy. Jej zadaniem jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba, który pacjent utracił. Implanty stomatologiczne wykorzystuje się do uzupełnienia pojedynczych braków w uzębieniu lub jako filary to większych rekonstrukcji – mostów albo protez zatrzaskowych. Zabiegi implantacji wykonują tylko i wyłącznie lekarze specjaliści chirurgii stomatologicznej.

Dlaczego warto postawić na implanty zębowe?

implanty zębów łódźPonieważ implanty zębów zachowują się jak naturalny korzeń zęba i zapobiegają dalszej utracie kości, z medycznego punktu widzenia są jedną z najlepszych, stosowanych współcześnie metod. Do głównych zalet leczenia implantologicznego zalicza się również wysoki komfort użytkowania, podniesienie jakości życia, możliwość rezygnacji z ruchomych protez, brak konieczności szlifowania zdrowych zębów otaczających lukę oraz względy estetyczne.

Właściwe leczenie implantologiczne, poprzedzone jest zawsze konsultacją z lekarzem implantologiem oraz diagnostyką radiologiczną. Ich celem jest ocena stanu kości w obszarze, w który ma być wszczepiony implant, a także informacji o stanie zdrowia pacjenta i ewentualnych przeciwwskazaniach do przeprowadzenia zabiegu.

Pierwszy etap leczenia polega na wstawieniu w kość tytanowej śruby. Powierzchnia śruby pokryta jest specjalną, niezwykle porowatą substancją, dzięki której implant trwale zrasta się z kością. Tytan jest materiałem bio obojętnym, nie wywołuje uczuleń oraz nie oddziałuje z polem magnetycznym. Pacjenci z wszczepionymi implantami zębowymi mogą mieć bezpiecznie wykonywane m.in. badania rezonansem magnetycznym (ang. MRI).

Proces integracji implantu z kością trwa od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie nasi Pacjenci otrzymują zastępcze uzupełnienie brakującego uzębienia, które zapewnia komfort oraz ułatwia gojenie się rany. Po tym okresie następuje drugi etap leczenia, podczas którego na wrośnięty już implant zakłada się specjalny pierścień gojący. Zabieg ten ma na celu estetyczną odbudowę dziąsła dookoła implantu. Całkowite wygojenie dziąsła trwa od 2 do 4 tygodni. Trzeci i ostatni etap leczenia to nałożenie łącznika i właściwej konstrukcji protetycznej – korony. Cały proces leczenia implantologicznego jest dla Pacjenta całkowicie bezbolesny. 

Leczenie bezzębia uzupełnieniem stałym

Zabieg all-on-4 to zabieg, dzięki któremu możesz mieć zęby na stałe w 1 dzień. Ktoś powiedział, że masz za mało kości? Ktoś powiedział, że zatoka szczękowa jest za nisko? Mamy na to rozwiązanie- implanty zygomatyczne. Nowość ! Te implanty zębowe ominą zatokę, stabilizacja na kości jarzmowej pozwoli uzupełnić brak zębów BEZ PROTEZY!!

4 Implanty umieszcza się w szczęce lub żuchwie po to, by przymocować do nich odbudowę protetyczną, czyli nowe naturalnie wyglądające zęby, które zastępują te utracone wcześniej przez pacjenta.

All-on-4™ to bezpieczne i stałe rozwiązanie na długi czas, które oferuje mocne i stabilne wsparcie dla odbudowy protetycznej oraz gwarantuje naturalny wygląd.

Koncepcja leczenia All-on-4® zapewnia pacjentom bezzębnym i z nieuniknionym bezzębiem stałą pełnołukową odbudowę wspartą na czterech implantach w dniu zabiegu chirurgicznego. To szybko skutkuje zwiększoną satysfakcją pacjenta - w zakresie funkcji, estetyki, odczuwania, mowy i poczucia własnej wartości.

Koncepcja leczenia All-on-4® jest nie tylko najmniej czasochłonną opcja leczenia, ale również najmniej kosztowną w porównaniu z konwencjonalnymi metodami leczenia implantologicznego bezzębia i nieuchronnego bezzębia.

Jedzenie znów stanie się przyjemnością. Możesz czuć się pewnie podczas przeżuwania pokarmów i odczuwać ich smak. Możesz żyć w taki sam sposób jak ludzie, którzy mają swoje naturalne zęby. To jest powód do uśmiechu.

Plan leczenia implantologicznego:

1 wizyta - konsultacja, omówienie zabiegu i przygotowanie pacjenta
2 wizyta - zabieg (12-14 godzin) - pacjent wychodzi z zębami przykręconymi na stałe, na drugi dzień funkcjonuje normalnie.
3 wizyta - kontrola
4 wizyta - po 3-6 miesiącach wymiana uzupełnień tymczasowych na ostateczne.

Implanty zębowe wykonujemy w gabinecie stomatologicznym w Łodzi, na dzielnicy Widzew.


Implanty - galeria zdjęć

Przed
Po