ul. Sucha 2/4 , Łódź: 531-305-040, Czynne: Pon. - Pt. 9:00 - 18:00 | ul. Sacharowa 10/12, Łódź: 608-804-808, Czynne: Pon. - Pt. 9:00 - 20:00
Modnie i kolorowo

Nasi młodzi Pacjenci samodzielnie wybrają kolorystykę swojego aparatu. Łączymy skuteczne leczenie z modą oraz estetyką nowoczesnych aparatów ortodontycznych.

Komfort leczenia

Oferowana przez nas ortodoncja dziecięca jest bezbolesna. Leczenie w młodym wieku jest szybkie, ponieważ kości dziecka są bardzo plastyczne. Warto wcześnie rozpocząć profilaktykę. 

Usługi ortodoncji dziecięcej

  • Konsultacje protetyczne
  • Ruchome aparaty zębowe
  • Ćwiczenia profilaktyczne 
  • Regularne kontrole zgryzu
  • Diagnostykę wad uzębienia

Ortodoncja dziecięca - leczenie wad zgryzu u dzieci - Łódź

Ortodoncja dziecięca

Prawidłowy wzrost i dojrzewanie układu usto- twarzowego w znacznym stopniu uwarunkowane jest harmonijnym rozwojem czynności fizjologicznych. Siły wywierane przez mięśnie języka, warg i policzków mają znaczący wpływ na kształtowanie się łuków zębowych. Zaburzenie równowagi w zakresie takich czynników jak m.in oddychanie , połykanie może doprowadzić do powstawania i utrwalania wad zgryzu. Jeżeli dostrzegamy nieprawidłowy rozwój u dziecka to znak, że niezbędna do wdrożenia jest ortodoncja dziecięca. Wyeliminowanie nieprawidłowej pracy mięśni w planie terapii ortodoncji dziecięcej sprzyja uzyskaniu stabilnych wyników leczenia ortodontycznego. Poddanie się leczeniu ortodontycznemu wpływa na kondycję zębów, poprawia estetykę twarzy, wspomaga prawidłową wymowę, pracę mięśni twarzy, oraz ułatwia higienę jamy ustnej, wspomaga także leczenie dolegliwości bólowych związanych z chorobami stawów skroniowo-żuchwowych.

Ortodoncja dziecięca - klika faktów

Prawie 85% wad zgryzu wywołanych jest przez:

-ustny tor oddychania wynikający z przerostu migdałów podniebiennych lub gardłowego, skrzywionej przegrody nosa, nawykowego oddychania przez usta, częste infekcje górnych dróg oddechowych, alergie

-niemowlęcy typ połykanie tj. wpychanie czubka języka między łuki zębowe podczas przełykania powstały na skutek karmienia butelką lub ssaniem smoczka po 12 miesiącu życia dziecka, picie z kubków „z dziubkiem”

-próchnica zębów i jej następstwa tzn. przedwczesne usunięcie zębów mlecznych

-słabym wzrostem szczęki i żuchwy

-„leniwym żuciem” tj. niechętnym jedzeniem twardych pokarmów takich jak skórki od chleba, jabłek, marchewek  

-urazy w obrębie twarzowej części czaszki.

Ortodoncja dziecięca - w naszym gabinecie zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci przy pomocy aparatów ruchomych.
 

Ollident - ortodoncja dziecięca Łódź

Wykonywane są na podstawie wycisku górnego i dolnego łuku zębowego specjalną masą. Następnie technik dentystyczny odlewa indywidualny model gipsowy, na którego podstawie wykonuje aparat ortodontyczny, który jest potem  samodzielnie zakładany i wyjmowany przez dziecko.  W zależności od rodzaju wady zgryzu i związanego z nim indywidualnym planem leczenia stosujemy są różne rodzaje aparatów ruchomych. Stosowany jest na górny i dolny łuk zębowy.  

Ortodoncja dzieciąca - budowa aparatu ortodontycznego

Aparat wykorzystywany w ortodoncji dziecięcej zbudowany jest z:

-akrylowej płytki, która przylega całą powierzchnią po podniebienia lub znajduje się za dolnymi zębami,

-metalowych klamer tzn. elementów drucianych, które utrzymują aparat na zębach

-śrub, elementów czynnych, będących źródłem siły

Aparaty ruchome wykorzystuje ortodoncja dziecięca stosowana od 4 do 12 roku życia. Przypada to na okres wymiany zębów mlecznych na zęby stałe. Ortodoncja dziecięca trwa i jej wynik uzależniony jest od rodzaju wady zgryzu, wieku dziecka, kiedy rozpoczęto leczenie oraz współpracy dziecka i rodziców z lekarzem ortodontą.  Czasem  ortodoncja dziecięca wymaga dalszego prowadzenia przy pomocy aparatów stałych, ale jest to leczenie krótsze i mniej skomplikowane.

Ortodoncja dziecięca Łódź - zapraszamy do nas Zespół Ollident - dentysta Łódź

Nasz adres: 

Łódź - Widzew, ul. Sucha 2/4

Łódź - Widzew, ul. Gorkiego 10/12

 


Ortodoncja dziecięca - galeria zdjęć